Kde sme boli celý rok?!

Rok o nás nebolo ani počuť. Kde sme boli a čo sa stalo?!

 Začnime teda pekne od začiatku a to od decembra roku 2020. Aspoň v skratke. To bol presne mesiac, kedy prvý krát uzrel svetlo sveta náš projekt a spustili sme prvý koncept e-shopu, kamoškovci. Nemali sme žiadne očakávania a popravde ani extra plány. Vedeli sme len jedno a to, že chceme s mojim páničkom a bratom Thorom pomôcť takým, akí sme boli aj my - útulkáčom. Dali sme teda dokopy prvé produkty najlepšie ako sme v tej dobe vedeli a pustili sa do toho. Na naše prekvapenie sme sa stretli s enormným úspechom a v krátkej dobe bolo všetko fuč a my sme museli doskladňovať. V tomto štýle sme vkročili aj do roku 2021.

Naša tvorivosť a kreatíva rástla a vaša podpora taktiež. Boli sme v tom od začiatku spolu a to je na tom celom to najúžasnejšie. Tešili sme sa, že sa tešíte a celé to dávalo zmysel. Počas roku sme viac krát pomohli niekoľkým útulkom alebo občianskym združeniam finančne a na konci roka sme danému OZ darovali bez mála pol tony (áno, plán bol tona, ale aspoň sa máme kam posúvať) krmiva! Nie len my traja. Ale my všetci! Ako tím. Bez zliav, bez sponzorov a podobne. Len z našej dobrej vôle popri práci, ktorá nás živí. Teda..mňa živí pániček ale kázal mi to sem napísať, chápete. Keby som vedela mať zimomriavky tak ich mám popri tom ako si to celé spätne vybavujem :)

Prišiel však zlomový rok 2022. To sme však na začiatku roka ani netušili. Plány boli väčšie ako predchádzajúci rok, no nejak sa nám sypali polená pod nohy. Nevychádzali nám ani výrobné ani finančné plány a kopili sa povinnosti, ktorým sa pániček musel venovať. Nemôžeme povedať, že by sa vytratila celková motivácia pomáhať, to vôbec nie, ale popri všetkom nebola taká motivácia tvoriť. Pomáhali sme stále! Ale k tomu sa ešte vrátime.

Čas bežal neúprosne rýchlo a my sme si na seba vytvorili pomyselný tlak, že nestíhame nič z toho čo sme chceli pripraviť. A tak sa pániček naháňal viac a viac a keď sa konečne nenaháňal, bola som rada, že ho máme s Thorim pre seba. Určite to všetci poznáte, kamoškovci. Pýtate sa, či sme chceli projekt prepsiky celý zrušiť? V istom bode áno! Nie je to žiadne tajomstvo. Však pomáhať môžeme aj bez toho. Našťastie nás to rýchlo prešlo. Práve aj vďaka vám. Jedno nám však bolo jasné. Tento rok (2022) s novými vecami von nepôjdeme. Od začiatku sme si dávali zaležať na kvalite a chceli sme, nech má všetko hlavu a pätu. A cítili sme, že vtedy by to tak nebolo. Toto nie je biznis, tu nie je priestor na kalkul. Tak sme to nechali plynúť. Chodili sme do útulkov (teda.... Ja s Thorom nie, iba pániček bol. Viete, pozeralo by sa mi ťažko na to ako tam hladká iné fenky, som predsa žena) a pomáhali ako to išlo. Keď to šlo lepšie tak sme pomohli materiálne, keď nie, tak aspoň venčením).

Február 2023 bol však prelomový. My sme dostali druhý dych. Nové napady, nové vízie ako to celé poňať. Robiť to ešte lepšie ako doteraz. Robiť to ešte viac na kvalitu a ešte menej na kvantitu (aj keď sme toho veľa nerobili nikdy). Dali sme dokopy hlavy a začali premýšlať. Aj Thor premyšlal a predpokladam, že ho to dosť bolelo ale dali sme to! Prišli sme na to! Zistili sme čo nám treba na výrobu a koľko to bude stáť. 
Kto nám výrobu zastreší a kde zoženieme toľko financií sme ešte netušili, ale vedeli sme jedno. Dáme to!

A tak sme sa do toho pustili a čaká nás niečo úplne nové, niečo iné, ale pomôžeme ešte väčšiemu množstvu psíkov ako doteraz. A hlavne, pracujeme na tom aby sme zmenili celú situáciu, ktorá na Slovensku s útulkami je. Či sa nám to podarí tento rok? To asi sotva. Ale zvládneme to. Ak existuje niečo ako poslanie, tak toto je to naše.

Neviem kamoši, či bol tento článok potrebný ale chcela som sa s Vami o to podeliť. Od začiatku sme v tom boli ako rodina a mne to prišlo fér aby sme to mali odkomunikované. Za mňa, za Thora, ale aj za pánička. Je to život, občas z našej cesty vybočíme, ale najdôležitejšie je vrátiť sa späť a to sme urobili. Čo konkrétne Vás čaká a v čom to bude iné si povieme čoskoro, ale verte mi, vieme čo robíme.

Ďakujem vám za to, že ste s nami ostali, ste najlepší! Sledujte naše sociálne siete kamoši a buďte pripravení.

Pac & slinku, banda!
Vaša Keyla.